Havayı Temizleyen Kılıç Çiçeği

Kılıç çiçeği havayı temizleme özelliği bulunan bir bitki olması ile özel olmaktadır. Havayı temizleyen bitki olarak bilinmektedir. Özellikle geceleri oksijen üretmesi ile büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Kılıç çiçeği bu özelliği ile yatak odalarında kullanılmaktadır. Kılıç çiçekleri bulunduğu ortamın temizlenmesinde etkin rol almaktadır. Geceleri oksijen üreten çiçek yatak odası kullanımına da uygundur.


Kılıç Çiçeği Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yaprakların Devrilmesi: Ağır ve büyük yaprakların devrilmesi en çok görülen sorunlardır. Bunun için yaprakların bağlanması çözüm olmaktadır. Aynı zamanda saksıya uzun bir destek çıtası dikilerek bir şerit ile bağlanması gerekmektedir. Toprağın kök kısmı sıkıştırılması ise ilk dikim zamanında kısa süreli çözüm olmaktadır.


Köklerin Çürümesi: Köklerin çürümesi sorunu büyük olmaktadır. Bu sorun ise toprağın çok sıkı olması ve havasız kalmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunun yaşanması bitki kaybına neden olabilmektedir.

Toprağın havasız kalması:Toprağın havasız kalmaması için geçirgenliği yüksek toprak karışımı oluşturulmalıdır. Toprağın havalanması için tamamen kuruması beklenilmesi ve bir gün boyunca havadar bir alanda tutulmalıdır. Kış aylarında çok fazla şu vermekten kaçınmak ta bu sorunun yaşanmasına engellemektedir.

Hilal Kul Yağmur tarafından yayımlandı

9 Mart 1991 yılı Malatya doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Malatya'da tamamladım. 2011 yılında KTÜ Peyzaj Mimarlığını kazandım. KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümünü 2015 yılında bitirdim. Lise yıllarından bu güne yazı yazmayı ve araştırmayı çok severdim. Anlamını bilmediğim bir kelime duyduğumda mutlaka en kısa sürede onu öğrenmem gerekir. Bitkilerle iç içe bir yaşamım oldu. Bunun yanında bir de Peyzaj Mimarı olunca bitkilere farklı boyutlarda bakmaya ve incelemeye başladım. Sağlık konularına olan ilgimi de düşününce, bitkileri yaşamla, sağlıkla ilişkilendirmeye başladım. Artık bu çalışmalarımı 1 Bitki 1Yaşam bloğunda yayınlamaya karar verdim. Blogumu açarak ilk adımı atmış oldum. Çok güzel ve faydalı çalışmalar yayınlayabilmek için çalışmamaya ve birlikte öğrenmeye devam edeceğim. Saygı ve sevgilerimle...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: